no-img

رمانخونه
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

انجمن رمانخونه

ادامه مطلب

PDF
دانلود داستان کوتاه تَچرا از روژینا خوشه گیر
امتیاز 5.00 ( 2 رای )
pdf
آبان ۲۱, ۱۳۹۶
جزئیات
8 صفحه

دانلود داستان کوتاه تَچرا از روژینا خوشه گیر


خلاصه داستان:

تَچرا، یکی از کاخ‌هایی‌ست که به فرمان داریوش ساخته شد و در لغت به معنای خانه زمستانی‌ست و حال داستانی از دنیای امروز را می‌خوانیم؛ داستان اسیر شده ای در یک خانه زمستانی.

 

قسمتی از داستان:

نشستن پشت یک پنجره محافظت شده با میله های آهنی، آن هم خیس شده در زیر باران پاییزی شاید عاشقانه و دوست‌داشتنی تحلیل شود؛ اما نه در این متروک خانه بی روح و جان! گاهی پس از این همه مدت خیره شدن و خیره ماندن، ترس از جنون و مجنون شدن بر ذهنم چنگ می‌زند. شاید هم دیوانه‌ای شده‌ام خاموش و کنج نشین که تنها با افکارش دیوانگی را به جان می‌خرد. از حال این روزهایم هیچ چیز بعید نیست.

هر روز و هر شب، روح سرگردان و زخمی‌ام می‌چرخد در قبرستان گذشته… هر بار با اصرار بیشتری داستان به طعم زهرم را از همان اول خط تا نقطه پایان مرور می‌کنم، شاید به امید سرانجامی دگر. سرانجامی که سردی تخت و نحسی این چهاردیواری نباشد؛ اما هر بار هم می‌رسم به همین لجن‌زار حماقت و نادم می‌شوم از درخواست مکانی دگر. کجا را دارم که بروم؟ اصلا پشت این دیوارهای بلند، سقفی هم چشم انتظار بازگشت من مانده؟ هنوز هم دلی به هوای عطر نفس‌هایم می‌تپد؟ واضح است نفی جواب این پرسش تکراری. بر فرض هشت سال زیر گرمای این پتو آبی رنگ صبحم را شب کردم؛ بعدش چه؟ تکه سنگ هم آب می‌شود در مقابل این حجم از بی کسی!موضوعات :
دسته‌بندی نشده
ads

درباره نویسنده

سمانه 121 نوشته در رمانخونه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


یک پاسخ به “دانلود داستان کوتاه تَچرا از روژینا خوشه گیر”

  1. بسیار ممنون که کتابهارو معرفی میکنید.
    خیلی خوبن این کتابها
    موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی رو پاسخ بدهید *